top of page

1999 yılında Celal Bayar Üniversitesi İşletme bölümü’nden mezun olan Şadiye Kulga, mezuniyetinin ardından Antalya Alanya’da Garanti Bankası’nda Gişe Yetkilisi olarak çalışmaya başlamıştır. O dönem de tek hedefi bankacılık sektöründe çalışmak olan Kulga, Garanti Bankası sonrasında Dışbank’a geçiş yaptı. Çalıştığı sürede mevduat, kredi hesapları, döviz işlemlerinde önemli tecrübeler elde etti.

İnsan ilişkilerinde etkin olduğunu fark edip Oyakbank Bireysel Pazarlama departmanına geçiş yaptı. Bu sürede Bireysel Emeklilik aracı sertifikasını ve SPK temel düzey sertifikalarını aldı. Takım çalışmasını, insan ilişkileri yönetimini, müşteri odaklı çalışmayı, yoğun çalışma temposu ile birlikte tecrübe ettikten sonra bankacılık hayatına Citibank’ta devam etti ve ardından Fibabanka’ya transfer oldu. Burada Finansal Hizmetler Yöneticisi pozisyonlarına yükseldi.

Görev yaptığı bankalarda Profesyonel Satış Becerileri, Kazandıran İletişim, İleri Satış Teknikleri,. Müşteri İlişkileri ve Satış, vb eğitimler aldı.

Finansal Hizmetler Yöneticisi olarak çalışmaya devam ederken 2008 yılında kişisel Gelişim sektörü ile tanıştı. Çalıştığı bankadaki görevi ile birlikte eş zamanlı olarak Livcon Learning Academy’de şu konularda yoğun eğitimler aldı:

-       Certified Coach,

-       NLP, Hipnoz  ve Quantum,

-       Aile Dizimi uygulayıcılığı,

-       Pozitif Psikoloji,

-       Bilişsel Davranışçı Terapi uygulayıcılığı,

-       Regresyon Terapi uygulayıcılığı.

Sertifikalarını aldıktan sonra Livcon Learning Academy’de eğitmenlik yapmaya başladı. Antalya’da Rotary Kulüplerine, Pamukkale Üniversitesi’nde ve çeşitli firmalarda kişisel gelişim eğitimleri verdi.

En son olarak Denizbank’ta İzmir Adnan Menderes Havalimanı Şubesi’nde Finansal Hizmetler Yöneticisi olarak çalıştı. Bankacılıkla beraber kişisel gelişim eğitimlerine devam etti.

2014 yılında bankacılığı bırakarak tamamen kişisel gelişim sektörüne yöneldi ve

-       Beden Dili,

-       Etkili İletişim,

-       Stres ve Öfke Kontrolü,

-       Motivasyon,

-       NLP teknikleri eğitimlerini vermeye devam etti.

2017 yılının Ekim ayında Türev Danışmanlık’la tanıştı ve Kişisel Gelişim Eğitim Danışmanı olarak göreve başladı. Türev Eğitim Danışmanlığı çatısı altında uzmanı olduğu aşağıdaki konularda eğitimler vermeye başladı:

-       Kendini keşfet sınırlarını yok et

-       Bireysel stresi kontrol etme

-       Motivasyon ve olumlu düşünce

-       Kişilik analizi

-       İletişim teknikleri

-       Takım olabilme ve takımdaşlık

1976 İzmir doğumlu Şadiye Kulga, bekar olup, 1 çocuk annesidir.

Şadiye KULGA

Türev Danışmanlık Kişisel Gelişim Danışmanı, Yetkili Yönetim Danışmanı

Lisans                : İşletme - Celal Bayar Üniversitesi İİBF

bottom of page