Lisans eğitimini Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde tamamlayan Mert Ayaz öğrenim süresince çeşitli sosyal girişimlerde ve sivil toplum kuruluşlarında çalışmalar yürütmüştür.

2011 yılında İzmir Kent Konseyi bünyesinde AB ve Projeler Çalışma Grubu Başkanı olması ile birlikte, proje yazma ve yürütme alanında çalışmalara başlayan Mert Ayaz bu süreçte AB Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, UNICEF, gibi çeşitli kamu ve özel kuruluştan hibe alarak yurt içinde ve yurtdışında çeşitli projeler yürütmüştür.

Sosyal sorunlara çözümler üretmek için çalışmalar yürüten Mert Ayaz, 2013 yılı itibari ile girişimcilik ve inovasyon alanında çalışmalar yürütmeye başlamış, 2013 yılında Intel Fikir Kampları’nda mentörlük yapmış, Hürriyet Grubu tarafından girişimi Hürriyet Garage’dan destek almaya hak kazanmıştır. 2015 yılında ise teknoloji ve eğitim alanında bir girişimi ile TEB Girişim Evi ve Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından destek almıştır.

Öğrenmeye ve yeni bilgiye olan merakı ve gelişim motivasyonu ile yaz dönemlerinde çeşitli yurtdışı üniversitelerin eğitim programlarına dahil olarak sertifika almıştır. Bunların arasında; Harvard Üniversitesi / Öğrenmenin Liderleri Programı,  Delft Teknik Üniversitesi / Yaratıcı Problem Çözme ve Karar Verme ve Adelaide Üniversitesi Proje Yönetimi dersleri yer almaktadır. Ayrıca işaret dili ve web tasarım gibi çeşitli alanlarda eğitimler alarak sertifika almıştır.

Profesyonel çalışma hayatına çeviri sektöründe proje yöneticisi olarak başlayan Mert Ayaz, çeşitli yerelleştirme ve çeviri projeleri yürütmüştür. Doğru ve güvenilir bilgi ile şirketlere yaşamsal çözümler üretmek ve organizasyonel gelişimlerinde katkı sunmak hedefi ile Türev Danışmanlık çatısı altında çalışmalarına başlamıştır.

 

Türev Danışmanlık bünyesinde hizmet verdiği işletmeler arasında;

 

•              Hipermak Makina San. ve Tic. A.Ş.

•              SB Uluslararası Taşımacılık ve Ticaret Anonim Şirketi

•              Sarıçelik Kardeşler Ltd. Şti.

•              Barine Tekstil İç Ve Dış Tic. A.Ş.

•              Mutlu Metal San. Tic A.Ş.

•              Cactus Farms Hayvancılık ve Tur. Tic. San. A.S.

•              BCD Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

 

 gibi şirketler yer almaktadır.

 

 

1991 İzmir doğumlu Mert Ayaz, iş haricindeki zamanlarda, takım sporlarını takip etmek, müzik arşivi oluşturmak, köpeği ile yürüyüş yapmak ve  global trendleri incelemekle ilgilenmektedir.

Mert Görkem AYAZ

Türev Danışmanlık Yardımcı Yönetim Danışmanı

Lisans : Ege Üniversitesi Uluslararası İlişkiler