Murat Tavşancı, satışa doğduğunda başladığını iddia etse yanlış olmaz. Bildiğimiz anlamda satışa ise, 7 yaşımda rahmetli dedesinin bahçesinden topladığı incirleri pazarda satarak başladı. İlkokulda niyet çektirmek, pazarda su satmak, ortaokulda sahillerde karpuz satmak, rahmetli büyük dayısının elektrikçi dükkanında satış yapmaya çalışmak mesleğe adeta ilk adım atışım oldu.

İnsanları ikna etmek ve etkilemeye çalışmak Murat Tavşancı’nın hoşuna gitmiş olacak ki lise ve üniversite dönemlerinde Ege'de turizm sektöründe mavi tur satışı, teşrifatçılık, garsonluk, dondurma satıcılığı, animatörlük neredeyse yapmadığı iş kalmadı. Üniversite döneminde de gönüllü olarak çalışarak okuyarak eğitim satışı, eğitim ve tur organizasyonu, fuar satış, öğrenci kulübü yönetimi gibi işlerde görev almaya çalıştı. 

Murat Tavşancı, profesyonel iş hayatı olarak da eğitim ve danışmanlık sektörü ile telekomünikasyon sektörlerinde 10 yılı geçen bir iş tecrübesi elde etti. Profesyonel olarak çalıştığı sürede sayısız ödüller alma, çok farklı sektör ve ölçeklerde firmaları ve de yurdun 81 ilini ve kültürlerini tanıma fırsatını getiren kurumsal satış, satış ekip liderliği, satış eğitmenliği, müşteri yönetimi, proje/çözüm satış ve satış koçluğu, kanal yönetimi gibi alanlarda deneyim elde etti.  

Tavşancı, şu anda Türkiye’nin lider Telekom operatöründe yeni mobil teknolojilerin çözüm satış yönetimi/proje liderliği alanında 450 kişilik bir indirekt kanal satış ekibi ile çalışmaya devam etmekte ve eşzamanlı olarak Para Kazandıran Adam & Satış Motivasyon Koçu olarak çeşitli eğitim ve seminerlerde satış deneyimlerini katılımcılara aktarmaktadır.

 

İşten arta kalan zamanda www.murattavsanci.com 

http://murattavsanci.blogspot.com.tr  adlı kişisel bloglarında 2 yıldır satış ve ekip yönetimi ile ilgili deneyimleri paylaşmaktadır.Evli olan Murat Tavşancı’nın hobileri arasında müzikle uğraşmak,  makale ve yazılar yazmak, vücut geliştirme sporu yapmak yer almaktadır. 

Murat TAVŞANCI

Eğitim Danışmanı ve Satış Koçu

Lisans                     : İngilizce İşletme - Anadolu Üniversitesi İİBF

Ön Lisans               : Dış Ticaret - Anadolu Üniversitesi İİBF

Bize Ulaşın

       Şair Eşref Bulvarı
Beşe İş Merkezi No:34 K:6 D:12
Çankaya Konak İZMİR

Bloglarımız

   

  • Blogger Sosyal Simge
  • Blogger Sosyal Simge
  • Blogger Sosyal Simge

Kurumsallaşıyorum

Profesyonelleşiyorum

Karlılığımı Artırıyorum

0232 482 34 80

  • Türev Danışmanlık Linkedin
  • Türev Danışmanlık Instagram
  • Türev Danışmanlık YouTube
  • Türev Yönetim Danışmanlığı Facebook
  • Türev Eğitim Danışmanlığı Facebook

Yasal Uyarı

KVKK ve Veri Gizlilik Bildirimi