İş yaşamına genç yaşta gıda sektöründe faaliyet gösteren aile işletmesinde başlamıştır. İlk saha satış deneyimini bu süreçte elde etmiştir. İlk kurumsal şirket deneyimini İstanbul merkezli sektörünün önce şirketlerinden olan Metal Yapı A.Ş.’de satış destek ve lojistik departmanlarında elde etmiştir.

Üretim sektörünün ardından turizm sektörüne geçiş yapmıştır. Muğla bölgesinde Yat Marina, Tatil Köyü, Otel, Restoran&Bar işletmelerinde görev yapmıştır. Sektöre F&B bölümünde adım atan Savaş Tavşancı, 5 yıl içinde satış ve müşteri ilişkileri alanında yöneticilik pozisyonuna kadar yükselmiştir. 

Turizm sektörünün ardından kısa bir süre bir üretim şirketinde Satış Yöneticisi olarak görev yaptıktan sonra, yüksek lisans eğitimin yürütürken Muğla Üniversitesinde Araştırma Görevlisi ve Sınav Koordinatörü olarak çalışmaya başlamıştır.

2003 yılında Türev Danışmanlık bünyesine Eğitim Danışmanı olarak dahil olmuştur. Türev Danışmanlık Grubu bünyesinde Yönetim Danışmanı, Kalite Danışmanlığı Yöneticisi, İş Geliştirme Yöneticisi, Türev Danışmanlık İş Geliştirme ve Eğitim Danışmanlığı Yöneticisi olarak farklı görevlerde bulunmuştur. Şuanda Türev Danışmanlık Satış Pazarlama Direktörü olarak görevini yürütmektedir.

Yöneticiler için temel koçluk (coaching) eğitimi sertifikasına sahip olan Dr. Savaş Tavşancı, aşağıdaki konularda uzmandır:

  • Satış yönetimi, satış yapılanması, iş geliştirme ve müşteri ilişkileri yönetimi.

  • Kurumsallaşma, yönetimsel ve organizasyonel yapılanma

  • Liderlik, Y Kuşağı yönetimi ve yönetici gelişimi,

  • Motivasyon,  kurum kültürü, aidiyet, değişim yönetimi ve takım yönetimi,

Kıdemli Yönetim Danışmanı olarak bugüne kadar Türkiye genelinde 20 farklı sektörden 100’e yakın şirketin kurumsal değişim süreçlerine liderlik yapmıştır. Verdiği eğitim ve mentorluk desteği ile 3.000’nin üzerinde yöneticinin liderlik becerilerini artmasına katkı sağlamıştır. Dr. Savaş Tavşancı, ayrıca uzmanlık alanı ile ilgili çeşitli konularında eğitimler vermektedir. Bugüne kadar %93,4 memnuniyet ortalaması ile 30.062,75 saat eğitim vermiştir. 

Dr.Tavşancı'nın danışmanlık ve eğitim hizmeti verdiği şirket ve kurumlar arasında, Çukurova Holding Kağıt ve Ambalaj Grubu (İzmir, Yalova, Adana), Eurodrip Türkiye (İstanbul), Doğa Sigorta (İstanbul), Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü, Can Dijital Baskı Ltd.Şti. (İzmir),  İzair Havacılık A.Ş. (Pegasus Havayolu İştiraki-İzmir), Tukaş A.Ş. (İzmir),  Meltem Mobilya (İzmir,  İstanbul), ABP Gıda ve Ölçü Sistemleri Ltd. Şti. (Ankara),  Aktur Araç Muayene İst. A.Ş. (İzmir), TDS Mühendislik A.Ş., Hisarlar Makine A.Ş. (Eskişehir),  Gediz Elektrik Perakende Satış A.Ş. (İzmir), Aydem Elektrik Perakende Satış A.Ş. (Denizli), Cam Merkezi A.Ş. (İzmir), Ed-Van Vantilatör A.Ş. (İzmir-Balıkesir), Oriflame (İzmir), Medstar/An-Deva Sağlık Grubu (Antalya), Diyarmed Medikal (Diyarbakır), Roeche Diagnostik (İzmir),Antalya Alkollü İçecek Sanayi ve Ticaret A.Ş., Topkapı İçecek Dağıtım Pazarlama A.Ş. (İstanbul),  Tusan Beach Resort (Kuşadası), Ephesia Hotel (Kuşadası), Ephesia Holiday Beach Club (Kuşadası), TeknoSA İç ve Dış Tic. A.Ş. (İzmir), MS Uluslararası Tekstil Ltd.Şti.(Denizli), Günsu A.Ş. (Antalya), Yüksel Mühendislik Ltd.Şti.(Antalya), Usyap Pvc Doğ.Ltd.Şti. (İzmir), Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ATSO, Faros Beach Club (Marmaris), Kocaer Tekstil A.Ş. (Denizli), Penyenur Tekstil (İzmir), Eltaş Transformatör A.Ş., Bakış Pvc Yapı Elemanları Ltd. Şti., Ahmet Yar Soğutma San. Tic. A.Ş., Abalıoğlu Yem-Soya ve Tekstil A.Ş., Özkan Demirçelik, Baysal Arıtma, İzmir Özel Türk Koleji, Art Alukrom Yapı Teknolojileri A.Ş., gibi birçok aile şirketi, KOBİ ve kurum yer almaktadır.

Savaş Tavşancı, 1979 İstanbul doğumlu olup, evli ve iki çocuk babasıdır.  Kurumsallaşma, liderlik ve yönetim tecrübelerini http://savastavsanci.blogspot.com da paylaşmaktadır. Ege Tv, Yeni Asır Tv gibi bölgesel TV kanallarına farklı zamanlarda konuk konuşmacı olarak katılarak kurumsallaşma, liderlik, Y kuşağı yönetimi konularında deneyimlerini izleyicilerle paylaşmaktadır. Yayınlanmış 45 civarı köşe yazısı, makale ve blog yazısı bulunmaktadır. Bunların bazıları aşağıda sıralanmıştır:

•Satış hedefleri neden tutmaz?, http://savastavsanci.blogspot.com.tr, 2016,

•Satamıyorum o halde yokum, http://savastavsanci.blogspot.com.tr, 2015,

•Baskıcı yönetim tarzı şirketi şaha kaldırır mı? http://savastavsanci.blogspot.com.tr, 2012

•Halka açık şirketlerde kurumsallaşma düzeyinin iç piyasadaki rekabet gücüne etkisi, 18. Ulusal Yönetim ve Organizasyon Kongresi, Adana, 20-22 Mayıs 2011

•Patron ve Yöneticiler Dikkat: Organizasyon Yapınızı Gözden Geçirin, ATSO Vizyon, Temmuz 2008 

•Dünyanın Farklı Kültürlerindeki Yönetim Yapılarını Tanıyın, Yeni Asır İK Gazetesi, 06 Mart 2005     

Dr. Savaş TAVŞANCI

Türev Danışmanlık Satış Pazarlama Direktörü

Doktora           : Yönetim ve organizasyon - Dokuz Eylül Üniversitesi SBE
Yüksek Lisans : Yönetim ve organizasyon  - Muğla Üniversitesi SBE

Lisans              : İşletme - Muğla Üniversitesi İİBF