Volkan ŞEN, 2004 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olmuş ve ardından 2005 yılında VESTEL Pazarlama A.Ş’de Satış Temsilcisi olarak iş hayatına başlamıştır. Çalıştığı sürede B2B ve bayi satışı konusunda önemli tecrübeler elde etmiştir.

2008 yılında Türk Telekom A.Ş’ye Satış Yöneticisi olarak geçiş yapmış ve 2010 yılında henüz 29 yaşındayken Türk Telekom A.Ş Akdeniz Bölge Bireysel Kanal Satış Müdürlüğüne terfi etmiştir. İlerleyen süreçte Satış Müdürlüğü görevinin yanında Müşteri Hizmetleri Müdürlüğü de eklenerek uçtan uca Bireysel Müşteriler Müdürü görevini üstlenmiştir. Bu pozisyonda satış, müşteri elde tutma, şikayet yönetimi, evrak yönetimi ve  tahsilat takibi olmak üzere 5 farklı fonksiyonu yönetmiştir. Konusunda uzman 12 kişilik ekibi ile 190 şirket personeli, 260 bayi personeli olmak üzere 450 kişilik bir takıma liderlik etmiştir.

2015 yılında Türk Telekom’un avea ve TTNET markaları ile birleşmesi sürecinde İstanbul-Trakya Bölge Satış Müdürlüğüne atanmıştır. Rekabetin ve işlem hacminin yüksek olduğu bu pazarda perakende bayi kanalı dönüşümünü, toptancı ve proaktif satış kanallarındaki bayi yapılanmasını başarı ile gerçekleştirmiştir. Aynı zamanda ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemleri ve 10002 Şikayet Yönetim Sistemlerinde denetçilik tecrübeleri vardır.

10 yılı aşkın satış, kanal ve ekip yönetimi tecrübesinden sonra 2016 yılında iş ve sektör değiştirerek Kentkart A.Ş’ye Antalya Bölge Proje Müdürü olarak transfer olmuştur. İşletme eğitimi almış olmasına rağmen öğrenmeye olan isteği ve azmi sayesinde yazılım ve bilişim alanında yeni tecrübeler kazanmaya devam etmektedir.

Satış ve pazarlama alanında sahip olduğu bilgi ve tecrübelerini 2017 yılından itibaren Türev Eğitim Danışmanlığı çatısı altında bireyler ve kurumlarla paylaşmaktadır.

Volkan Şen şu konularda uzmandır:

     ·    Satış Yönetimi ve Satış Ekibi Yönetimi
·    Satış Koçluğu ve Motivasyon
·    Müşteri İlişkileri Yönetimi
·    Pazarlama Yönetimi
·    Bayi Yönetimi
·    Rekabet Stratejileri
·    Proje Yönetimi
·    Süreç Yönetimi
·    İç Denetim

Profesyonel olarak iş yaşamını sürdürürken eş zamanlı olarak Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstütüsü’nde doktora eğitimini sürdürmektedir. Şu anda tez araştırma aşamasındadır. Omni Channel Management (Bütünleşik Kanal Yönetimi) konusunda doktora tezi araştırmalarını yürütmektedir.

Volkan ŞEN, evli ve bir kız çocuk sahibidir. Psikoloji ve Yönetim kitaplarını okumayı sevmektedir. Ege yöresi halk oyunlarını oynamaktadır. Bilgi edinmek ve paylaşmak hayat amacıdır.

Dr. Volkan ŞEN

Türev Danışmanlık Satış ve Pazarlama Eğitim Danışmanı

Doktora           : Pazarlama - Akdeniz Üniversitesi SBE 

Yüksek Lisans : İşletme - Ege Üniversitesi SBE

Lisans               : İşletme - Dokuz Eylül Üniversitesi İİBF