top of page

Çağatay Demir , 1997 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden mezun olmuş ve  kendisini “doğuştan satış yeteneği var olan bir birey” olarak tanımlayıp öğrendiği işi değil mutlu olduğu işi yapmaya karar verip, ardından 1997 yılında Megamed Ecza Deposu’nda Satış Temsilcisi olarak iş hayatına başlamıştır. Bu süreçte profesyonel iş hayatına yönelik önemli edinimlere sahip olmuştur.

 

1998 yılında Universal Hayat Sigorta A.Ş.’de Satış Danışmanı olarak çalışmaya devam ederek adım adım kariyerini, profesyonel olarak ilerletmeye başlamıştır. 1999 yılında Tariş Sigorta A.Ş.’de Satış Müdür Yardımcısı olarak başladığı görevinde satış öncesi ve satış sonrası süreçlerin planlanması ve yönetimi,
yeni müşteri kazanımı, eski müşteri tutunması süreçlerinin yapılanmasını sağlamış ve 2001 yılında Yapı Kredi Bankası A.Ş.’de Ege Bölge Satış Müdürlüğü’ne geçiş yaparak deneyimleri ve tecrübeleri ile satış kanallarının takibi, yönetilmesi sürecini başarılı şekilde gerçekleştirmiştir. 2003 yılında Digitürk A.Ş.’de Ege Akdeniz Bölge Müdürlüğü’ne geçişi ile Ege ve Akdeniz bölgelerinde senkronizasyonlu olarak ekip kurma ve ekip yönetimi, bayi kanal yönetimlerini gerçekleştirerek 2008 yılında yine kurumsal bir şirket olan Türk Telekom’da tecrübelerini aynı görev unvanı ile Ege Akdeniz Bölge Müdürü olarak yerine getirmiştir.

 

2016 yılında İzmir Türk Koleji’nde Satış ve Pazarlama Direktörü görevi ile her kanalda pazar payı kazanmış ve her  müşteri kanalında müşteri memnuniyetine öncelik vererek kanal ve müşteri bulma payını arttırmıştır.

 

2017 yılından itibaren İzmir merkezli Turkcell Kurumsal Çözüm Merkezi,Fiber Çözüm Merkezi ve 7 Turkcell Mağazasından sorumlu Genel Koordinatör olarak çalışmaktadır.

 

Demir, 20 yıllık satış,pazarlama ve ekip yönetimi tecrübelerini 7 farklı sektörde kazanmıştır.

Satış ve pazarlama alanında sahip olduğu bilgi ve tecrübelerini 2018 yılından itibaren Türev Eğitim Danışmanlığı çatısı altında bireyler ve kurumlar ile paylaşmaktadır.

 

Çağatay Demir’in uzmanlık alanları;

·    Kurumsal Satış

·    Bireysel Satış

·    Direkt Satış

·    Ekip Kurma

·    Ekip Yönetimi

·    Müşteri İlişkileri

·    Bayi Kanalı Yönetimi

·    Kişisel Gelişim

·    Performans Takip

 

Çağatay Demir, evli ve bir kız çocuk babasıdır. İyi bir sinema/dizi filmi takipçisi aynı zamanda da lisanslı masa tenisi oyuncusu ve amatör bir fotoğrafçıdır.  

Çağatay DEMİR

Türev Danışmanlık Satış ve Pazarlama Eğitim Danışmanı

Lisans : Şehir ve Bölge Planlama Bölümü- Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi

bottom of page