top of page
Yalçın ÖZÇELİK 

Kişisel Gelişim ve Sistem Süreç Danışmanı

Ön Lisans           : Ege Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı

1. Lisans             : Anadolu Üniversitesi İşletme

2. Lisans             : Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler

Yalçın Özçelik, Anadolu Üniversitesi , İşletme, Uluslararası İlişkiler Bölümlerinden ve Ege Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü’nden mezun olup sektördeki ilk çalışma  tecrübesini Bilgisayar Computer System Tic.Ltd.Şti.’ de Eğitim ve Destek Uzmanı olarak elde etmiştir.  Bu süreçte raporlama, sorun takibi ve çözümünü sistematize etme, iş takibini yönetme ve sonuçlandırma konularında kazandığı edinimleri Özel Ticaret Ltd.Şti.’de Mağazalar Müdürü pozisyonu ile yetkinleştirmiştir. Bu görev unvanı ile mağazaların ve meslek ofislerin, satış otomasyonuna geçiş işlemlerinin etkin şekilde yürütülmesinde ve yine mağazaların online stok yönetimi çalışmalarında proje yönetim ve sorumluluğunda  şirket tabanında sürdürülebilirliği sağlamıştır.

Elde ettiği uzmanlıkları Univera Bilgisayar Sistemleri A.ş.’de Implementer ve eğitim uzmanı görev unvanı ile pekiştirerek Distribütörlerin EnroutePlus Satış ve Otomasyon Sistemi için Kurulum ve Uyarlamalarını gerçekleştirerek, şirket içerisindeki dikkatli ve etkin çalışma prensibi doğrultusunda Yazılım Test ve Eğitim Yöneticisi unvanına sahip olmuştur. Sahip olduğu donanımlar ile  Test Complete Test Otomasyon Aracının EnroutePlus Onaylı Set Versiyonlarına Uyarlanması ve Aktif Kullanımı, Hata Yönetim Sistemleri Portalının ve Test Raporları Araçlarının Uyarlanması ve Aktif Kullanımı konularında çalışmalarını yürütmüştür.

Özçelik, şirket içerisindeki kariyer planı skalasına uygun olarak 2013 yılında İş Analisti Uzmanı görevini üstlenmiştir. İhtiyaç ve teknik analizlerin yapılmasını sağlamakta, test haritalarının çıkartılması ve dokümantasyonun oluşturulması konularında yetkindir.  Aynı zamanda Panaroma Mobil Satış Dağıtım Sisteminin Linsanslama Modülü ve Desteği’nin sağlanması konusundaki uzmanlığını iş modüllerinin yürütülmesine ve yönetilmesine yansıtmaktadır.

Executive Cockpit, Dağıtıcı El Terminali Modülü, Satış Yöneticisi Modülü, Tüketici Hızlı Satış Modülü, Route Optimizasyonu, Commerce Portal Modülü, Çağrı Merkezi Satış Modülü, analizlerinin yapılması ve dokümante edilmesi uzmanlık alanları arasındadır.

Özçelik, ayrıca ERP Yazılımları, Mobil Satış Dağıtım Uygulamaları, Yazılım Test Yönetimi, SDLC Süreçleri, Veri Madenciliği, Yöneylem Uygulamaları ve Raporlama Araçları konularında da yetkinliğe sahiptir.

2018 yılından itibaren bilgi ve deneyimlerini Türev Danışmanlık çatısı altında şirket ve kurumlarla paylaşmaktadır.

Özçelik; Almanca ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.

1973 doğumlu ve evli olan Yalçın Özçelik, Sertifikalı Zıpkınla Balık Avcılığı Su Altı Sporları Antrenörlüğü’ne sahiptir. Lisanslı Basketbol Oyuncusu ve Koçu’dur.  Dart ve vücut geliştirme, ferdi lisans sporcusudur, kişisel gelişim ve şirket kültürü kitapları okuma ilgi alanları arasındadır. Ayrıca; Mekanik saat, kravat ve mektup açacağı koleksiyonuna sahiptir.

bottom of page