top of page
Elif ORTA

Türev Bilgi Sistemleri Genel Müdürü, Başkan Vekili ve Kıdemli Yetkili Bilgi Sistemleri Danışmanı

Lisans      : Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü

MYO        : Ege Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı

Şirketlerin iş süreçleri içerisinde, ürünün meydana gelmesi aşamalarını analiz etme ve tüm bu süreçleri veri tabanına aktarmada proje yöneticilikleri yapmış olan Elif Orta, sektörde 23 yıllık tecrübesi ile şirketlere ERP geçiş süreçlerinde danışmanlık yapmaktadır.

Sipariş odaklı endüstriyel üretim yapan firmalar, hammaddeye bağlı sezonluk üretim yapan firmalar ve bankacılık sektörü iş tecrübeleri içerisinde yer almaktadır.

                                                             

Firmaların MRP ve ERP süreçlerinde aktif şekilde görev alan ve proje yöneticiliği yapan Elif Orta, “Depo Stok Yönetimi”, “ERP nedir? Süreç Nasıl Yönetilir”, “Doğru Stok kodlama ile İzlenebilirliliği Artırma”, "Satın Alma Yönetimi", “Malzeme Kaynak Planlaması (MRP)”, “İleri düzey Excel ve Macro uygulamaları”, “MS Access uygulamaları” ve “Etkin Veri tabanı oluşturma” konularında eğitimler vermekte, eğitimde kullanıcıların projelerine de çözüm üreterek, eğitimin iş hayatına uyarlaması konusunda katılımcılara fayda sağlamaktadır.

 

Sektördeki yirmi üç  yıllık deneyimi içerisinde sipariş odaklı endüstriyel üretim yapan bir işletmelerde iş süreçlerinin Oracle veri tabanına geçirilerek modüllerin yazılması ve uygulamaya geçilmesi, MS Dynamics Axapta ERP programının üretim yapan işletmelerde kullanıma geçirilmesi, SAP modüllerinin devreye alınması, Canias ERP programının firmalardaki kurulum süreçleri konusunda aktif rol almıştır.

Ayrıca finans sektöründe faaliyet gösteren banka ve aracı kurumun menkul kıymetler alanındaki yazılımları gerçekleştiren Elif Orta, banka şube otomasyonu konusunda da çalışmalar yapmıştır. Tarımsal gıda üretimi yapan bir firmada tarlada hammaddenin yetiştirilmesi, fabrikaya gelmesi ve tüm üretim süreçlerinden geçerek mamüle dönüştürülerek pazara sunulması aşamalarının tümünü kapsayan ERP projesinin MS Dynamics AX ortamına taşınmasında proje yöneticiliği yapmıştır.

 

Özellikle Türev Bilişim firmasının kendi ürünü olan TimPRO (Türev Information Management Programs) ERP programının tüm süreçlerini geliştirmek ve geliştiren ekibe mentörlük etmek, Bütçeleme programları ve uygulamaları ve şirketlerin özel süreçlerine yönelik yazılımlar geliştirmek  gibi birçok bilgi sistemlerine yönelik konularda danışmanlık yapmak amacıyla kurulan Türev Bilişim’in kurucu ortağı ve yöneticisi olan Elif Orta, aynı zamanda bu programların uyarlaması konusunda da firmalara hizmet vermektedir.

 

Türev Bilişim’in yöneticisi olan Orta, iş haricindeki zamanlarda, keman çalmak, müzik arşivi oluşturmak ve düzenli bisiklet sporu yapmakla ilgilenmektedir.

bottom of page