top of page

Etik değerlerimiz iş hayatındaki anlayışımızı, nasıl davrandığımızı, neleri savunduğumuzu, önemsediklerimizi ve biz kimiz sorusuna cevabımızı belirler.

Sahip olduğumuz değerler, kişisel olarak birbirimizden farklı olsak da her birimizi diğerimize yakınlaştıran ortak noktamız; gerek şirketimiz içinde ve gerekse müşterilerimiz nezdinde bizi ifade eden ortak varlığımızdır. İş hayatında faaliyetlerimize yön veren, davranışlarımızı şekillendiren değerlerimizdir. Dünya görüşümüzü, neleri savunduğumuzu, hayata nasıl baktığımızı ve önemsediklerimizi anlatan değerlerimizdir.

Türev Danışmanlık grubu olarak tüm çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve müşterilerimizle ilişkilerimizin temelini oluşturmaktadır. Etik değerlerimiz bize olan güveni tesis edebilmek adına şekillendirilmiştir.

Bilginin paylaşıldıkça değerli olduğuna inanan bir şirket olarak edindiğimiz tüm bilgiyi çevremize aktararak fayda sağlama hedefindeyiz.

 

Etik değerlerimiz;

İlkeli ol

Saygılı ve saygın ol

Değer yarat

Dinamik davran

Planlı çalış

 

İlkeli ol

Mensubu olduğun şirketin değerlerini öğren ve bu değerlere daima sahip çık. İnsanların farklılıklarından nasıl bir fayda oluşturabileceğini düşün. İyi huylu çatışmayı teşvik et. Teşvik et ki yeni fikirlerin, farklı uygulamaların hayata geçmesine vesile ol. Birey olarak temsil ettiğin şirketimizi daima doğru ifade et ve muhataplarının bizi doğru anlamasını sağla. Olaylar ve kişiler karşısında dik duruşunu hiçbir zaman kaybetme. Olaylar ve insanlar karşısında objektif duruşundan, adil ve hakkaniyetli davranışından hiç vazgeçme. Özel hayatında ve iş hayatında sahip olduğun ilkeleri daima ilişkilerini düzenleyen birer değer olarak tanı, tanımla. Unutma, seni kıymetli yapan sahip olduğun değerlerdir. 

 

Saygılı ve saygın ol

Birey olarak önce kendine, sonra çevrendeki diğer insanlara, doğaya; benimsemesen bile çevrendekilerin değerlerine saygılı ol. Kime, neden, nasıl davranman gerektiğinin farkında ol. Sen saygı göster ki karşındaki de sana saygı duysun. Saygı duyulmadan güven oluşmaz. Unutma, güven bana güvenin demekle oluşmuyor.

Değer yarat

 

 

Değişimden, gelişimden ve yeniden korkma. Yeni deneyimler kazanmaktan korkma. Her zaman yeni olanın peşinde koş. Sahip olduklarını yeni kazandıklarınla harmanla ve ortaya yeni değerler çıkarmaya çalış. Yeni denemelerinde hata yapmaktan korkma. Hata yapma özgürlüğün hep var, ama aynı hatayı tekrar etme özgürlüğünün olmadığını hep hatırla. Daima araştır, çalış, sonuç üret. Sahip olduğun entelektüel sermayeyi çevrendekilerin kullanımına sun. Herkesin senin bildiklerinden faydalanmasına olanak sağla. Başta kendine, çevrene, şirketine, ülkene ve insanlığa faydalı olmaya çalış. Bilgini ve deneyimini paylaşmakta cimri davranma. Daima bilgi paylaşımında cömert ol. Unutma “bilgi paylaşıldıkça değerlidir.”

Dinamik davran

 

Hayata dair iz bırakmak istiyorsan aktif ol. Her daim ataletten uzak dur. Yapmak istediklerini, yapmak zorunda olduklarını yarına erteleme. Çalışmalarında ihtiyacın olan hıza hep sadık kal. Dâhil olduğun genç ekibin dinamizmine ayak uydurmaya çalış. Çalış ki rakiplerinden geri kalma. Unutma, hayat çok çabuk tükeniyor.

 

Planlı çalış

Çalışmalarında planlamadan hiç vazgeçme. Planlı çalışmak sana daima avantaj sağlar. Tüm hayatında planlı yaşamayı alışkanlık haline getir ki danışman olarak mesleğinde başarılı ol, örnek ol ve fark yarat. Çalışmalarında olası riskleri analiz et, çözüm yollarını ön gör ve neyi ne zaman yapacağını planla. Her çalışmanın belli bir süre ile sınırlı olduğunu göz ardı etme. Unutma, planlı yaşam seni yavaşlatmaz, bilakis hız kazandırır.

Etik Değerlerimiz
bottom of page