top of page

Lisans eğitimini 2010-2015 yılları arasında Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde tamamlayan Mukaddes Kurter, üniversite öğrenim hayatı boyunca çeşitli topluluk ve derneklerde yer almış, gönüllü çalışmalara katılmıştır. 2014 yılında ekip arkadaşları ile birlikte çalışmalarını yürüttüğü 1. Ulusal Yönetim Bilişim Zirvesi her yıl farklı üniversitelerde gerçekleştirilmeye devam edilmektedir. İş başı eğitimini İdea Teknoloji’de, test departmanında tamamlamış, fonksiyonel testlerde kullanılmak üzere görüntü tabanlı (GUI), robotik test yapmanızı sağlayan test otomasyon aracı olan Eggplant İle çalışmıştır. Yazılım test süreçleri, fonksiyonlarının yönetimi ve uygulanması ile ilgili çalışmalar yapmıştır. Lisans dönem projesini ‘Mobil Pazarlama ve Sosyal Medyanın tüketici üzerindeki etkisi’ üzerine tamamlamıştır. Kadınların bilişim sektöründe var olması ve kadın bilişimcilere olan ön yargıları kaldırıp, kadından bilişimci olmaz algısını kırmak için, Kadın Bilişimci Platformu’nda yer almış, sektördeki kadın bilişimciler ile kadın bilişimci adayların bir araya gelmesi, üniversite ve şehir buluşmaları organizasyonlarında bulunmuş, çeşitli çalışmalar yapmıştır.

Aldığı eğitimler, katıldığı etkinler sonucunda ERP’ ye olan merakı başlamış ve bu alanda kendini geliştirmek, kariyerine ERP yazılımı alanında başlamayı hedeflemiştir. 2017 Şubat ayında Türev Bilgi Sistemlerinde yazılım uzman yardımcısı olarak iş hayatına başlayan Mukaddes Kurter, yazılım uzmanı olarak kariyerine devam etmektedir.

Bir dönem spor, müzik, halkoyunları ve fotoğraf çekmek ile ilgilenen Mukaddes Kurter, fırsat buldukça sporla ilgilenmeye ve boş zamanlarında profesyonel fotoğraf çekmeye devam etmektedir.

Mukaddes KURTER

Yazılım Uzmanı 

Lisans : Yönetim Bilişim Sistemleri  - Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi  

bottom of page