top of page

Wing Tsun Kung-Fu Savunma ve Saldırı Sanatı Master Eğitmeni Murat Aktaş 1974 yılında İzmir’de hayata gözlerini açmıştır. Gençlik yıllarında saldırı ve savunma sanatlarına ilgi gösteren Murat Aktaş daha önce hiç duymadığı Wing Tsun Kung-Fu ile tanışarak hayatında büyük ilklere imza atacağına inanmıştır. Wing Tsun Kung-Fu’dan önce birçok kez dövüş sanatları ile ilgilenmiş, Tekwando sanatı ile uzun bir süre uğraşmıştır.


Daha önce hiç duymadığı Wing Tsun Kung-Fu adını duyduktan sonra bu savunma sanatını öğrenmesi konusunda içinde inanılmaz bir istek hissetmiş ve bu sanatı öğrenebilmek adına her şeyini ardında bırakarak Çin’e tek başına gitmiştir. Wing Tsun Kung-Fu ile Çin’in Başkenti Bejing’de tanışmıştır. Bejing Kung Fu enstitüsünde 5 yıl boyunca aralıksız olarak eğitimler almış kendisini geliştirmek için elinden geleni yapmıştır. Bu eğitimin ardından 1996 yılında Avrupa Wing Tsun Kung-Fu organizasyonu (EWTO) bünyesinde çalışmalarına devam
etmiştir. Burada uzun yıllar kendisini geliştirmesine yardımcı olacak ustalar ile çalışma
imkanı yakalamış, ilk öğrendiği felsefe olan ‘mütevazılık’ göstererek hep öğrenmeye aç bir şekilde çalışmalarını sürdürmüştür.


12 yıl sonra 2008 yılında Daisifu Tommy Luke Boehlig ile tanışarak onunla birlikte
çalışmalarına devam etmiştir. 2 yıl sonra 2010’da tekrar Wing Tsun Kung-Fu’ya olan sevdası onu Wing Tsun Kung-Fu’nun ana memleketi olan Çin’e geri döndürmüştür. Çin’in Fostan şehrinde bulunan usta Yao Bak’dan Wing Tsun Kung-Fu usta teknikleri olan bu sanata ait; Kılıç(Bart Cham Dao) , Uzun Sopa(Look Dim Bon Kwan), Tahta Adam (Wooden Dumy) uygulamalarını öğrenmiştir.


Tüm bu eğitimlerin ardından Dai Sifu Usta unvanını hak eden Murat Aktaş Türkiye’ye
dönmeye karar vermiştir.Şuan kendisine bağlı Türkiye ve Avrupa çapındaki Wing Tsun Kung-Fu okullarına seminerler vermekte, bu sanatı öğrenmek isteyen kişilere özel olarak eğitimler vermektedir.Tüm bu eğitim ve tecrübelerden sonra saldırı ve savunma stratejilerini, iş hayatı stratejileri ile birleştirebileceğini görmüş Türev Danışmanlık çatısı altında eğitimler vermeye başlamıştır.


Murat Aktaş bir kız çocuğu babası olup, hobileri arasında film izlemek, savunma ve saldırı stratejileri geliştirme, liderlik üzerine kitaplar okumak yer almaktadır.

Murat AKTAŞ

Wing Tsun Kung-Fu Master Eğitmen

bottom of page