top of page

Nedim Okta, üniversite mezuniyetinin ardından öğrenimi boyunca para piyasaları ve muhasebeye olan özel ilgisi sonucu  Durmazlar Makine San.Tic.A.Ş.’de muhasebe personeli olarak iş hayatına atılmıştır. 

 

Ardından Commercial Union Sigorta A.Ş. ile uluslar arası şirket tecrübesine sahip olmuştur. Yedek subay olarak geçen askerlik sürecinin tamamlanmasının ardından 2001 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan Teleset Group’ta yine muhasebe personeli olarak başladığı iş yaşantısında muhasebenin, finansmanın ve bordro işlemlerinin tüm basamaklarında görev yaparak “Muhasebe Sorumlusu” unvanını almıştır. 

 

Yeniliklere açık ve ileri görüşlü yapısı sonucu risk alarak o yıllarda büyüyen havacılık sektöründe yer almaya karar vererek, 2006 yılında yeni kurulmakta olan İzmir Havayolları A.Ş. firmasına geçiş yapmıştır. Orta düzey yönetici olarak başladığı İzair’de; muhasebe departmanının kurulması ve tüm fonksiyonlarının yürütülmesini sağlamış, ayrıca bütçeleme, bütçe ve fiili kıyaslamaları ve bu kıyaslamaların raporlanması konularında önemli katkılarda bulunmuştur.

 

S.M.M.M Belgesine sahip olan Nedim Okta, İzair’de 6 yıldır Mali İşler ve İnsan Kaynakları Müdürü olarak profesyonel hayatına devam etmektedir. Mali İşler ve İnsan Kaynaklarının aynı çatıda toplandığı bu görevinde muhasebe, finans ve insan kaynaklarının tüm süreçlerini yürütmekle beraber, İnsan Kaynaklarında özellikle Performans Yönetimi ve Ücret Yönetim Sistemleri ile ilgili çalışmaları bulunan Nedim Okta aynı zamanda 1 çocuk babasıdır.

 

Öğrencilik yıllarında hem çok sevdiği hem de profesyonel anlamda para kazandığı futbol hala hayatının önemli eğlence kaynağıdır. Bunun yanında müzik, yürüyüş yapmak ve bisiklete binmek ise vazgeçilmezlerindendir. 

Nedim OKTA

Türev Danışmanlık Finansal Yönetim Eğitim Danışmanı

Lisans             :Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri

bottom of page